سنت‌های عروس و داماد در شب یلدا در مشهد

سنت‌های عروس و داماد در شب یلدا در مشهد

واژه یلدا به معنای متولد شدن است و نام‌گذاری آخرین شب پاییز به این نام، علت جالبی دارد. در گذشته مردم  بر این باور بودند که از آغاز فصل زمستان، خورشید متولد شده و روزها طولانی‌تر خواهد شد و به همین خاطر شب آخر پاییز را یلدا نامیدند.

یکی از سنت‌های مرسوم یلدا در شهر مشهد ویژه زوجین، برگزاری جشن توسط خانواده عروس و تهیه هدایایی توسط خانواده داماد است که در شهر مشهد این هدایا «خنچه» نامیده می‌شوند.
علت برگزاری این مهمانی ویژه در مشهد نیز این است که در گذشته به علت تعصب خانواده‌ها و کم بودن راه‌های ارتباطی بین عروس و داماد، ملاقات زوجین در زمان عقد بسیار کم بوده است و  برپایی مهمانی در شب یلدا بهانه‌ای برای دیدار دوباره و طولانی مدت دو زوج در دوران نامزدی و عقد بود.

رسوم خانواده داماد برای شب یلدا در شهر مشهد:
یکی دیگر از دلایل برگزاری شب چله، ابراز محبت داماد به عروس خانم است. برای این مهمانی خانواده داماد با تهیه هدیه، کیک و سبدهای میوه‌آرایی شده به منزل عروس خانم رفته و جشن کوچکی برگزار می‌کنند. معمولا این هدایا با روبان‌های قرمز هم تزئین می‌شدند چرا که رنگ قرمز نشانه ابراز عشق داماد به عروس بود. امروزه برگزاری شب چله کمی مدرن‌تر و تجملاتی شده و هدایا نیز با گذشته متفاوت است. امروزه برخی از اقلام جهزیه جرئی از هدایا شب چله شده است.

شما نیز اگر قصد خرید هدیه یلدایی دارید پیشنهاد ما به شما خرید از گروه لوازم خانگی قائم و شرکت در جشنواره یلدایی این مجموعه است. پس تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.  

جشنواره یلدای 1400 گروه لوازم  خانگی قائم در شهر مشهد:
«هومدوانه» بزرگ‌ترین جشنواره گروه لوازم خانگی قائم در شهر مشهد است که برای زوجین 1400 تدارک دیده شده است. برای جزئیات  بیشتر جشنواره به پیج اینستاگرامی این مجموعه به آدرس @ghaemhomexco مراجعه کنید.

رسوم خانواده عروس برای شب یلدا در شهر مشهد:

خانواده عروس نیز برای تشکر و قدردانی از خانواده داماد، مهمانی‌ای را برگزار می‌کنند. در این مهمانی نیز با دعوت بزرگان و نزدیکان و پذیرایی مفصل از مهمانان، احترام خود به خانواده داماد را نشان می‌دهند. همچنین برخی خانواده‌ها در شهر مشهد علاوه بر برگزاری جشن، دعوت و پذیرایی از مهمانان، هدیه‌ای برای آقا داماد تدارک می‌بینند. این هدیه می‌تواند شامل ساعت، پوشاک پاییزی و یا سکه طلا باشد.

اگر قصد خرید انواع لوازم برقی یا اقلام جهزیه دارید، پیشنهاد ما گروه لوازم خانگی قائم است. گروه لوازم خانگی قائم با تضمین پایین‌ترین قیمت و کامل‌ترین کلکسیون لوازم خانگی در خدمت شماست.

و اما مزیت خرید از گروه لوازم خانگی قائم:

1)دارای چندین شعبه فعال در سطح شهر:

هم زمان با افزایش جمعیت و گسترش شهر مشهد، شلوغی و ترافیک نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند که موجب هدر رفت زمان زیادی می‌شود. گروه لوازم خانگی قائم دارای سه شعبه فعال در سطح مشهد است؛ به این ترتیب می ‌توانید نزدیک‌ترین شعبه به محل سکونت خود را انتخاب کرده و سریع‌تر به فروشگاه دسترسی پیدا کنید.

2)تضمین پایین‌ترین قیمت:

یکی از دغدغه‌های اصلی ما، خریدی بی‌واسطه جهت کاهش هزینه‌های مازاد است چرا که در شرایط سخت اقتصادی امروز، باید در راستای کاهش هزینه‌ها بکوشیم تا دغدغه خانواده‌ها را برای تهیه اقلام جهزیه کاهش یابد. این مجموعه با خرید مستقیم از کارخانه‌جات تولیدکننده محصولات لوازم خانگی و حذف واسطه‌ها، تضمین خرید با پایین‌ترین قیمت در بازار را به شما مشتریان گرانقدر ارائه می‌کند.

3)شرایط فروش مختلف:

این نوید را به شما می‌دهیم که هنگام خرید نیاز به پرداخت هزینه به صورت یکجا نیست و می‌توانید محصولات مورد نیاز خود را علاوه بر نقدی، به صورت قسطی و تسهیلاتی نیز خریداری کنید.

4) ارسال رایگان بار:

این روزها کمتر فروشگاهی پیدا می‌شود که قابلیت ارسال رایگان  داشته باشد. از طرفی برای ما این مسئله بسیارحائز اهمیت است که مشتریان دغدغه جابجایی بار تا درب منزل نداشته باشند و نیازی نباشد تا هزینه اضافی بابت ارسال کالا بپردازند.  شما با خرید از گروه لوازم خانگی قائم می‌توانید بی‌دغدغه هر کجای شهر مشهد که ساکن باشید، برای خرید خود ارسال رایگان بار درب منزل هدیه بگیرید.